Holivudas vārds pasaulē jautājumus neprasa. Pat tiem, kas neinteresējas par kino vēsturi, ir skaidrs, ka tā ir vieta, kurai lielā mērā varam pateikties par kino attīstību.
Pirmās filmas Holivudā tapa jau 20. gs. sākumā. Ilgu laiku tā bija industrijas līdere attiecībā uz gadā saražoto filmu un kopējo skatītāju skaitu, līdz Bolivuda to apsteidza. Tas gan nekādā mērā nav mazinājis tās ietekmi.
Leģendārā vieta ir apvīta ar daudziem mītiem un leģendām, tāpēc turpinājumā apskatām 10 interesantus faktus par Holivudu.
- Lai saņemtu savu zvaigzni Holivudas Slavas alejā, par to ir jāmaksā, turklāt prāva summa. Izrādās, ka slavenībām, kuras ir aicinātas pievienoties Slavas alejai, ir jārēķinās ar vismaz 40 000 dolāru izdevumiem.
- Leģendārā zīme “HOLLYWOOD” sākotnēji bija “HOLLYWOODLAND”. To izveidoja jau 1923. gadā, lai reklamētu vietējo nekustamo īpašumu tirgu. Tikai 1949. gadā veica izmaiņas, saīsinot nosaukumu uz to, kas ir tik pazīstams mūsdienās.
- Pirmā filma, ko uzņēma Holivudā, tapa 1910. gadā. Tā bija vien 17 minūšu gara, turklāt tās autors bija leģendārais režisors D.W. Grifits.
- 1929. gadā notika pirmā Oskara balvas pasniegšanas ceremonija, kuru apmeklēja 270 cilvēki. Sākotnēji apbalvojumu pasniedza vien 15 kategorijās.
- “Titānika” režisors Džeimss Kamerons pats izpētīja Titānika vraku. Pirms “Titānika” tapšanas Kamerons lūdza finansiālu atbalstu Holivudai nevis tāpēc, lai uzņemtu slaveno filmu, bet gan tāpēc, lai pats varētu doties niršanas ekspedīcijā un apskatīt kuģa atlūzas.
- Holivudas Slavas alejā atrodama zvaigzne arī amerikāņu astronautam Nīlam Ārmstrongam. Tiesa, tā nav zvaigzne, bet gan mēness.
- 1932. gadā Brodvejas aktrise Pega Entvistla izdarīja pašnāvību, nolecot no Holivudas zīmes. Precīzāk, no burta “H”. Šī traģēdija pārsteidza visu izklaides industriju. Pašlaik tuvoties slavenajai zīmei ir aizliegts ar likumu. Interesenti var doties pārgājienā pa speciāli izveidotām takām, taču tās tik un tā aizved dažu kilometru attālumā no galamērķa.
- Dažām slavenībām ir vairākas zvaigznes Holivudas Slavas alejā. Piemēram, Frenks Sinatra var lepoties ar trīs, kas piešķirtas par viņa nopelniem kino, mūzikā un televīzijā. Jo vairāk talantu, jo vairāk zvaigžņu var nopelnīt!
- Holivudas Slavas alejā var atrast zvaigznes arī izdomātiem varoņiem. Pirmais no tēliem, kas ieguva slavas apliecinājumu, bija Mikimauss. Varonim zvaigzni piešķīra jau 1978. gadā. Pēcāk mikipelei pievienojās arī citi tēli, tostarp Vinnijs Pūks, Snūpijs, Donalds Daks un citi.
- Sākotnēji kinoteātri Holivudā bija aizliegti, tāpat kā alkohola lietošana bāros un viesnīcās. Tikai tad, kad apgabals pievienojās Losandželosai, kinoteātru apmeklēšana kļuva par normu.
Ik gadu Holivudā top vairāk nekā 800 filmu. Lai arī laika gaitā iespaidīgajai kino industrijai ir parādījušies konkurenti citviet pasaulē, tostarp Indijā un Nigērijā, nevar noliegt tās milzīgo ietekmi.
Ja šovakar plāno atpūsties, skatoties kādu filmu vai iecienītu seriālu, pastāv liela iespēja, ka tas ir tapis tieši Holivudā – vietā, kur rada īstus kino meistarstiķus.