click me
click or press spaceCategory: Filmas

January 27, 2022    by  ‣  0 comments

7 filmas, ko vajadzētu redzēt ikvienam kino mīlimPētījumi liecina, ka filmu skatīšanās var paaugstināt produktivitāti un palīdzēt uzlabot garīgo labsajūtu. Taču tas ir iespējams tikai tad, ja izvēlies patiesi labu mākslas darbu.

Ja šķiet, ka visu jau esi redzējis, raksta turpinājumā esam izveidojuši sarakstu ar 7 filmām, kuras vajadzētu noskatīties ikvienam kino mīlim. 

Parazīts (Parasite)

Filmas centrā ir divas ģimenes – neticami bagātie Pārki un bezdarbnieki Kimi. Palēnām grūtībās nonākusī ģimene iedzīvojas uz pārticīgās ģimenes rēķina, līdz notiek incidents, kas izmaina visu. Godalgotā filma un pārsteidzošās beigas atstās ilgu nospiedumu tavā prātā

“Parazīts” liek domāt par sabiedrībā aktuālām tēmām, kuras līdz šim kino apskatītas salīdzinoši maz.

Titāniks (Titanic)

Ja kaut reizi neesi redzējis “Titāniku”, vai vispār vari dēvēt sevi par kino mīli? Iespaidīgā filma ir absolūts mūsu laikmeta grāvējs.

Lai tā taptu, tika radītas sarežģītas dekorācijas, izmantoti vēl iepriekš neredzēti specefekti un, protams, lieliski aktieri.

Lai gan ir pagājuši vairāk nekā 20 gadi kopš pirmizrādes, tā joprojām ir skatītāju iecienīta izvēle.

Kasablanka (Casablanca)

Filmas darbība norit Otrā pasaules kara pirmajos gados Marokas pilsētā Kasablankā. Rika Blēna naktsklubs pulcē bēgļus, neskatoties uz vietējo varas iestāžu brīdinājumiem. Tomēr situācija kļūst sarežģīta, kad klubā ierodas Rika bijusī mīļotā un viņas jaunais draugs. 

“Kasablanka” ne velti ir viena no visu laiku slavenākajām un novērtētākajām Holivudas filmām – šo mīlas stāstu skatītāji vēl ilgi neaizmirsīs.

Rokijs (Rocky)

Tie, kas nav romantikas cienītāji, noteikti izbaudīs “Rokiju”, kas Silvestru Staloni īsā laikā padarīja par slavenību visā pasaulē. Tiesa, bez mīlas neiztikt arī šajā grāvējā. “Rokija” pamatā ir klasisks stāsts par izlaušanos no grūtībām un negaidītu panākumu sasniegšanu.

Tās centrā ir Rokijs Balboa un viņa ceļš boksa pasaulē. Darbs, kura scenārija autors ir pats Stalone, 1977. gadā ieguva Oskaru kā labākā filma.

Mirdzums (The Shining)

Psiholoģisko šausmu filmu žanrā būtu grūti atrast labāku filmu par “Mirdzumu” jeb “The Shining”, kuru radījis slavenais producents un režisors Stenlijs Kubriks. 

Tā vēsta par Toransu ģimeni – vīru Džeku (spēlē Džeks Nikolsons), sievu Vendiju un dēlu Deniju, kas ziemā uzturas “Overlook” viesnīcā, kurā ar laiku sāk atdzīvoties šausmīgs, biedējošs ļaunums.

Raugoties caur mūsdienu perspektīvi, filma piedāvā neparastu skatu uz vardarbības sekām ģimenēm.

Romas brīvdienas (The Roman Holiday)

Ja esi klasikas cienītājs, tad nenošausi greizi, iekļaujot  “Romas Brīvdienas” savu skatāmo filmu sarakstā. “Brokastis pie Tifānijas”, protams, ir izcils darbs, taču Odrija Hepberna ieguva Kinoakadēmijas balvu, iejūtoties princeses lomā filmā “Romas brīvdienas”.

Viņas ekrāna partneris ir apburošais Gregorijs Peks, kurš spēlē mērķtiecīgu amerikāņu reportieri.

Lubene (Pulp Fiction)

Ar pasaulslavenā režisora Kventina Tarantīno filmām nav vidusceļa. Vai nu tev patīk viņa darbi, vai nu nepatīk. Tomēr kriminālkomēdija, kurā galvenajās lomās iejūtas Džons Travolta un Semjuels Lī Džeksons, ir jāredz ikvienam. Filmā abi vīrieši spēlē slepkavas, kuri cenšas atgūt savam mafijas bosam nozagtu čemodānu.

 Izcilais aktieru sastāvs (tostarp Tarantīno iecienītā Uma Tūrmane) un neparastais scenārijs to regulāri ierindo kritiķu augstāk novērtēto filmu augšgalā. Turklāt, daži to dēvē pat par gadsimta labāko darbu.

Kopsavilkums

Kino ir lieliska izklaide. Ja vien, protams, izvēlies augstas kvalitātes darbu. Vienalga, kuram žanram tu dod priekšroku, šie izcilie mākslas darbi ir pelnījuši tavu uzmanību. Patīkamu skatīšanos!
« »