Aizvērt
Mihails Bulgakovs MEISTARS un MARGARITA. HD Tiešraide
Pirmizrāde
20 okt 2017
Ilgums
220 min.
Lasīt pilnu aprakstu
7,2

Vidējais vērtējums

Mihails Bulgakovs MEISTARS un MARGARITA. HD Tiešraide

Teātra izrāde 220 min.

Leģendārā izrāde “Meistars un Margarita” uz lielā ekrāna! Ekskluzīva translācija HD kvalitātē uz kinoteātra MULTIKINO lielā ekrāna tiešraidē no A. Čehova vārdā nosauktā Maskavas Dailes teātra. Teātra mākslinieciskais vadītājs Oļegs Tabakovs.

Pilns apraksts

Mūsdienu iestudējums ir ļoti vērienīgs – tajā iesaistīti vairāk nekā 60 aktieri. Izrādes autoriem izdevies ne tikai parādīt pazīstamos personāžus jaunā gaismā, bet arī salikt citus akcentus.

Pēc nelabā jādodas pa tiešo pazemē. Tumšajiem spēkiem, Volandam un mistikai metro ir īstā vieta! Visa izrāde ir “nolikta uz sliedēm”. Nešķīsteņi tiek piegādāti vagonos, labais un ļaunais saskrienas durvīs. Koši sarkanais burts “M” kļūst maģisks. Cik ļoti maģisks – katrs var izlemt pats.

“Es negribu skaidrot, kāpēc visu darbību esmu pārcēlis uz metro. Ja sākšu skaidrot, visu vienkāršošu. Tāpēc skaidrojiet sev visu paši,” saka izrādes režisors Janošs Sass (Ungārija).

Poncijs Pilāts žaketē, Levijs Matejs ar kinokameru, specvienība ar stekiem. Arī Meistars un Margarita dzīvo mūsdienu Maskavā, un to ir viegli atpazīt pēc sadzīves lietām – plazmas televizoriem –, mūzikas – elektroniskā breikbīta. Pat vecie joki ieguvuši jaunu skanējumu.

Mūsdienu tehnoloģijas ir nevis dekorācijas, bet gan tēlainā valoda. Lai brīnums kļūtu par realitāti. Ja reiz varietē teātra direktoru aizsūtīja “velns viņ’ zina, kurp”, tad tur viņš arī nonāks.

Uz ekrāniem – krustā sišana, uz skatuves – lietus. Ūdens lejas pār aktieriem, uguns pārņem manuskriptus. Zūd robeža starp realitāti un izdomu, skatuve vairs neierobežo aktierspēli.

Mistika gāžas pāri skatītāju zālei krītošu naudaszīmju veidolā. Nauda rokā ir katram. Spēle ar skatītāju, mistifikācija. Naudaszīmes ir pierādījums: Maskava, kuru vēro Volands, nav tikai tā, kas aprakstīta romānā vai tiek atveidota uz skatuves, tie ir arī skatītāji, jo viņi ir uzķērušies uz āķa.

Aktieri ir zālē, visi skatītāji ir aktieri. Viss ir sagriezies un sajaucies trakā virpulī. Lai galu galā katrs paliktu vienatnē ar sevi. Un vēlreiz izdzīvotu stāstu par pašu galveno. Par mīlestību.

“Man liekas, viņam ir izdevies izstāstīt šo mīlas stāstu, stāstu par to, kā mīlestība piešķir talantam spēku cīnīties ar visu pasauli un pastāstīt par šo mīlestību – viņš taču raksta tāpēc, ka tiek mīlēts. Tas ir ļoti vitāls stāsts,” sacīja Maskavas Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Oļegs Tabakovs.

Teātra filmēšanas grupa radīs Rīgas skatītājiem maksimāli lielu klātbūtnes efektu. Kinoteātrī MULTIKINO būs ierīkota teātra bufete un garderobe.

Nerādīt aprakstu

Šodienai nav nekā, ko parādīt

Šodienai nav nekā, ko parādīt

Rādīt visus seansus

877 cilvēki

5

Balsis

7,2

Vidējais vērtējums

Vērtējums

play
Komentāri

Pievieno savu komentāru filmai

Pievienot komentāru pierakstīties vai reģistrēties.

Komentāri |0

Šeit vēl nav pievienotu komentāru