Dižais balets

Большой
Drāma  /  132 minūtes .

Tavs Novertējums
4,50 / 4 balsis
  • nav ieteicams līdz 12 g.v.
Pirmizrādes datums: 19.05.2017

Režisors: Valērijs Todorovskis 

Lomās: Alisa Freindliha, Valentīna Teļičkina, Aleksandrs Domogarovs, Nikolā Lerišs, Margarita Simonova, Jekaterina Samuiļina, Anna Isajeva un citi

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Divas talantīgas desmit gadus vecas meitenes Jūlija un Karina kopš agras bērnības aizrauj baleta maģija. Viņas jau guvušas atzinību provincē un sapņo par profesionālu karjeru un mācībām prestižā galvaspilsētas baleta skolā. Šā ceļa sākumā gaida treniņi vaiga sviedros, stingra diēta, nebeidzami mēģinājumi un izaicinājumi, ko dzīve liek priekšā.

Jaunajām un glītajām meitenēm jāatsakās no plaukstošām romantiskām jūtām, jo ir pilnībā jānododas dejai. Nerimstoša partneru skaudība, nemitīgas intrigas, nežēlīga konkurence un galu galā arī nodevība – tāda ir atzinības un panākumu cena.

Dižais balets ir kā leduskalns, kura virsotne ir elegances un skaistuma etalons, bet zem ūdens slēpjas parastu cilvēku pasaules dramatisma pilnā realitāte.

Ja filmas “Stilīgie” (2008)  režisors veido filmu par dižo baletu un tajā tēlo īstas baleta zvaigznes, var iedomāties, cik augsts būs estētikas līmenis. Slavenā Pjotra Todorovska (“Intermeitene”, 1989) dēls Valērijs Todorovskis, savienojot klasisko mākslu un cilvēcisku drāmu, radījis pēdējo gadu skaistāko filmu par baletu “Dižais balets”.

Galvenās lomas tēlotāju balerīnu Margaritu Simonovu, Lietuvas Nacionālās operas un baleta solisti, Valērijs Todorovskis kastingā izraudzījies no vairāku valstu balerīnām. Savā ziņā Margarita tēlojusi sevi – talantīgā dejotāja no mazas pilsētiņas tagad iekaro skatītāju sirdi uz galvaspilsētu skatuvēm.

Cienījamo skolotāju lomas tēlo slavenās aktrises Alisa Freindliha (“D’Artaņans un trīs musketieri”, “Dienesta romāns”) un Valentīna Teļičkina (“Burvju portrets”).

 

Pievienot komentāru::

Komentāri:

  • Pagaidām komentāru nav.